O wartości.

18:00

Od wczoraj po głowie kołacze mi w głowie myśl  - znam swoją wartość. Znam swoją wartość.
Bo przecież znam. (?)
Choć grzmoty nad głową, a chmury niosą zupełnie inne treści. Znam swoją wartość.
Choć po raz setny słyszę, że wszystko robię źle.
 A ja przecież znam swoją wartość.

Wieczorową porą, oczekuję męża, oczekuję, że przytaknie.
Przytakuje, bo On też zna moją wartość. Przytakuje tysiąc razy i dokłada jeszcze sto od siebie.
Więc powinnam wiedzieć, powinnam dobrze ją znać. 

Gdy słyszę, że nie tak. Że jestem popieprzona, że w głowie mi się poprzewracało, że Ona żałuje. A na kolanie czytam Kąpiel ze słoniem, czytam o relacji matki z córką i przełknąć nie mogę tych gorzkich słów z jej ust płynących. Podkreśliłabym wszystkie te najgorsze momenty.

Nie mówię nic. Nie chcę kolejnej wojny pokoleń.  Znam swoją wartość.

Bo ona się w jej oczach odbija. 
W każdym "proszę", w każdym buziaku skradzionym o poranku, w każdym czułym geście skierowanym do mnie. A nawet tym skierowanym do ulubionej wytarganej pandy. W każdym wspólnym nie tak znów odległym wspomnieniu. W jutrze, które będzie lepsze niż mi się wydaje.

Znam swoją wartość, bo jest ze mną od co najmniej półtora roku.


You Might Also Like

16 komentarze

 1. I tak trzymaj kochana :* Świetny tekst.

  OdpowiedzUsuń
 2. Popieram poprzedniczkę, tak trzymaj :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Tylko w tym kierunku ! Brawo !

  OdpowiedzUsuń
 4. Szkoda zawracać sobie głowę tymi, którzy myślą że nas znają na wylot, tkwiąc w złudzeniu. Jesteś wspaniałą mamą i kobietą. Jeszcze troszkę i Lea ściskając Ci to powie :) :*

  OdpowiedzUsuń
 5. Z góry za spam przepraszam, ale piszę, aby informację pewną przekazać. Bo zabaw kilka odbywa się na naszych blogach dwóch i może akurat ktoś chętny byłby, aby przyłączyć się :) ? Jeśli nie to jeszcze raz bardzo przepraszam za głowy zawracanie, wywalcie ten komentarz... Ale jeśli ciekawi jesteście to słów kilka napisać bym chciała :)

  Pierwsza zabawa jest fotograficzna. Jest to "Mega konkurs urodzinowy". Nagrody przeróżne - dla dzieci, dla dorosłych. Zwycięzców będzie aż 121 !!! Szał prawda ;) ?
  Druga zabawa polega na wpisaniu ciekawej, zabawnej historyjki z wizyty z dzieckiem u lekarza. Nagrodą jest lekarski zabawowy zestaw "Doktor Dośki" z Kliniki dla pluszaków :) Wygrają 3 osoby !
  Trzecia zabawa to zwykła rozdawajka z okazji zbliżającego się Dnia kota. Do wygrania koci pamiątkowy album :) Więc jeśli jesteście kotów przyjacielem to coś dla Was!

  Nie chcę być jeszcze bardziej natarczywa i linków wstawiać nie będę. Jeśli jednak zainteresowały Was te nasze konkursiki to serdecznie zapraszam na mój profil, tam wystarczy kliknąć na BABYLANDIA (po pierwsze dwie zabawy) i KSIĄŻECZKI SYNKA I CÓRECZKI (po trzecią zabawę). Na paskach bocznych tych blogów są banerki, więc szybciutko i bez problemu powinniście trafić do postów konkursowych :)

  Serdecznie zapraszam i przepraszam, przepraszam, przepraszam tych co sobie takich wiadomości nie życzą...

  Pozdrawiam cieplutko
  Marta

  OdpowiedzUsuń
 6. To zawsze boli tak samo mimo upływających lat. Przyzwyczaić przecież by się można było. Dojść do wniosku, że to słowa przecież tylko. Że tyle namacalnego co w działaniach udowodnimy. A słowa. Jednym uchem wlecieć powinny i zaraz drugim wylecieć. Problem jednak w tym, że jak już wpadną - to najpierw rozum opanują.. zadrą małą zrobią.. wątpliwość zasieją. Potem do rąk docierają. Na chwilę działania zatrzymują. I zanim ostatecznie wylecą - jeszcze serce na chwilę zajmą. Rozpanoszą się w nim. Rozdmuchają swoją obecność, że w szwach lekko pęknie. A gdy już wyjdą. Mimo, że chciało by się tak normalnie - to spustoszenie po sobie zostawiają. Słowa. Słowa tych najważniejszych.

  OdpowiedzUsuń
 7. i tak trzymaj- bo znasz swoją wartość :) jesteś wspaniałą osobą - więcej takich ludzi na ziemi,a świat byłby lepszy :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Kochana! Wzruszyłam się! Autentycznie! Sama mam ostatnio trochę problemów z wartością... Trochę pewnie brak słońca i... innych rzeczy się odbija... A tu takie cudeńko :) Dziękuję

  OdpowiedzUsuń
 9. Tak trzymaj. pokolenie naszych mam i nasze relacje są skażone przez to, jak zostały nasze mamy wychowane, takie czasy- bez ciepła, zrozumienia, obarczone zarzutami, że nigdy nie będą wystarczająco dobre... one myślą, że tak trzeba. Że krytyka motywuje... A Ty jesteś więcej warta, niż nawet sama wiesz :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Bo każda z nas powinna znać swoją wartość!
  Brawo za tekst! I pamiętaj że jesteś wspaniała...

  OdpowiedzUsuń
 11. Wartość znasz, mądra jesteś, jednym uchem wpuszczaj, drugim wypuszczaj ! Proszę ! :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Jesteś mądrą kobietą i posiadanie innego zdania od nawet tak bliskiej osoby nie umniejsza Twojej wartości!
  Moje relacje z Mamą zeszły na zupełnie nowe tory odkąd nie dzielimy czterech kątów jest fantastycznie.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję, że jesteś <3